Ana sayfa Annelik Elsanatları Haberler Magazin Dünya Magazin Türkiye Moda Ressamlar Tiyatro Sinema Yazılar Yemekler

 

Ayakkabı kutusunun içinden çıkana inanamayacaksınız

Merhabalar,

Ayakkabı kutusu ve paralarBiliyorsunuz yılbaşı öncesinde yazdığım yazımda, hediye kutuları arasında bir ayakkabı kutusu bulup heyecanlandığımı yazmıştım.
Grafik Saati haberleri
Gündemdeki gelişmelere bakılınca  ayakkabı kutusundan ayakkabı çıkmasını beklemediğimi belirtmiş ve güzel hayaller kurmaya başlamıştım.
bayan bilen moda kadın güzellik bakım
Hayallerime göre, kutudan çıkacak helal paralarla (helal olması şart) gelecekte Oxford'a gidip eğitimimi yurt dışında sürdürecektim.
Haberler
Nihayet yılbaşı gecesi olmuş ve o büyük an gelmişti; Artık hediyelerin açılma vaktiydi ve heyecanım doruk noktasındaydı.

Hediyeler birer birer açılıyor ama bir türlü benim kutum olduğunu tahmin ettiğim İngiliz malı, Jimm Choo marka ayakkabının kutusu açılmıyordu.
deneme öykü edebiyat yazı makale
Nihayet sıra benim kutuma geldi ve arkadaşım Meral "işte canım sırada senin hediyen var" dedi. Nefesimi tutup Meral'in bana hediye paketimi vermesini bekledim. Hediye kutularını daha önce karıştırmış ve benim hediye paketimde Jimm Choo marka ayakkabı kutusu olduğunu görmüştüm ama içinde ne olduğunu bilmiyordum. "Ayakkabı da olabilir" diye düşündüm ama "Yok artık" diyip ve içinde "bol miktarda Dolar, Euro ve TL" olduğunu düşünmeye devam ettim.

Meral: "Al bakalım güzelim bu da senin hediyen" dedi ve bana hediye paketimi verdi. Hızla paketi açtım. Tam beklediğim gibi ayakkabı kutusunun içinde benim hediyem vardı. Kalbim "küt küt" atıyordu. "Çıt çıt" diye hızla kutuyu açtım. "Heyhat!" bir de ne göreyim

Jimm Choo marka ayakkabı kutusunun içinde Jimm Choo marka ayakkabı çıkmasın mı? :[[  İçimden "Offf para değil ayakkabıymış" dedim.
Anne baba çocuk annelik yazıları
Hayal kırıklığım yüzüme yansımış olacak ki, arkadaşım Meral benimle konuşup, beni teskin etmeye başladı.
bayan bilen moda kadın güzellik bakım
Meral: "Hımmm anladığım kadarıyla sen kutuyu görmüş ve başka bir şeyler beklemeye başlamıştın. Haklısın aslında, senin kutundan da para çıkmasını umut etmen normal. Ancak güzelim sen bunu helal yoldan yapacaksın. Çok çalışıp liseyi iyi bir notla bitirmeye çalışacak, sınavlarda başarılı olup istediğin üniversiteye girmeye gayret edecek ve dürüstlükten hiç ayrılmadan başarıyı yakalamak için çaba göstereceksin. Çünkü canımcığım ayakkabı kutularından kolay kolay helal para çıkmaz, helal ayakkabı çıkar" dedi.
bayan bilen moda kadın güzellik bakım
Ben: "Peki Meral" dedim "peki o zaman bu olanlar ne?"
bayan bilen moda kadın güzellik bakım
Meral yanıtladı: "Gündemdeki iddiaların doğru olduğunu varsayarak söyleyeyim. Olanlar bence şaşılacak şeyler değil. Çünkü her şeyin para olduğu bir dünyada büyüyen, ömrü boyunca daha çok dikdörtgen kağıt parçasına sahip olmak için çalışması öğütlenen çocuklar, büyüseler de daha çok kazanma hırslarını köreltemiyorlar. Hep daha fazlasını istemek hamurlarına işliyor. Bütün bu yolsuzlukların başı da bundan ibaret bence. Gelecekte de hükümetler değişecek, insanlar değişecek ama zihniyet değişmedikçe ayakkabı kutularından para çıkmaya devam edecek. Belki bir dahaki sefere paralar kutulardan değil de bavullardan çıkacak ama hep bir yerlerden çıkacak. İnsanlar oynanan bu oyundan şikayet etmedikçe belki de  bir şey değişmeyecek" dedi ve devam etti. "Aaayyy ne bileyim yaaa. Konuşmaya başlayınca susamıyorum işte, boş ver".
Şirin Gurme yemek tarifleri yemekler
Bu konular yılbaşı gecesi için biraz ağır kaçmış ve ortam donuklaşmıştı. Ortamı yine Meral yumuşattı. "Canımcığım, yeni yılın kutlu olsun. Sadece bu yıl değil ömrün boyunca varlığından mutlu olacağın her şey senin olsun. Seni mutlu eden binlerce anın, binlerce saatin olsun. Her düşüşünde gülümseyerek kalkman ve daha büyümüş bir şekilde yoluna devam etmen dileğiyle helal ayakkabılarını güle güle giy" dedi.

Evet artık biliyorum ki kimileri başarıya ulaşmak için eşyaların içinde semboller, yıldızlar, gizli kelimeler ve hatta para arasa da bazıları çanağından ter akarak, (çok çalışıp) iyi işler yaparak başarıyı arıyor. Eflatun, Socrates, Pasteur, Edison ya da William Shakespeare gibi. İşte ben de öyle olmaya çalışacağım. Başarı olur ya da olmaz ama hep dürüst olacağım.

Hepinize tekrar mutlu yıllar
Haberler
-Bayanbilen-

Yeni yıl hediyem ve ayakkabı kutusu: Yoksa

Moda ayakkabılar ayakkabı modası

Yazan: Bayan Bilen - Buse Nur | Mail: buse.nur.97.11[at]bayanbilen[.]com

Editör: Belgin Elçioğlu| Mail: belgininvictus1968[at]gmail.com

DMCA.com

 

Copyright: Her hakkı saklıdır  | grafiksaati.com[at]gmail.com  |  gizlilik politikası